Özel: Fırsatçılar Afyon’daki talihsiz sürecin üzerinde tepiniyorlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında bugün Kütahya’dan sonra Bilecik’i ziyaret etti.

Özel, CHP Bilecik İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. İl Başkanlığı’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ile birlikte belediye başkanları adaylarıyla “Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi” protokolü imzalandı. Bilecik eski Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı da Özel’e eşlik etti.

CHP lideri konuşmasında, partisinin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal’ın dün kendisinin de katıldığı mitingde sarf ettiği, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partiye açık olacak” ifadelerine de değindi.

‘BİRTAKIM FIRSATÇILAR DA BUNUN ÜZERİNDE UZUN SÜRE TEPİNDİLER’

Özel, İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Dün Afyon’da bir talihsiz süreç yaşandı. Belediye başkan adayımıza yerelde sürekli belediyeyi kimle yöneteceği sorusu üzerine onlara bir cevap vermek isterken sanki seçmenin bir kısmına ayrımcılık yapılacakmış gibi bir ifadeye sürüklendi iş. Tabii birtakım fırsatçılar da bunun üzerinde uzun süre tepindiler. Ama dünden bugüne olacak bir şey değil. Aylardır süren bir hazırlık Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konularda ne kadar duyarlı olduğunu ve ne kadar hazır olduğunu ve ne kadar kendinden emin olduğunu gösteriyor. Elimizde Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde eşitlik politikası var. CHP’li belediye başkanlarının, başta toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadele edeceklerini belirten bunu dokuz madde halinde sıralayan bir taahhütname var. Bu taahhütname her bir belediye başkanımızın başta kadın, erkek arasındaki ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliğine müdahale olmak üzere her türlü eşitsizliğin karşısında olduklarını, belediye hizmetlerinde kendilerine başvuran vatandaşları hiçbir şekilde ayırmayacaklarını, ırk, mezhep, din, inanç ve siyasi tercih farkı olmaksızın herkese sunulacak eşit hizmetleri taahhüt eden bir belgedir. Bu belgeyi Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları bugün kadın-erkek eşitliği noktasındaki ve eşitsizliklerle cinsiyet eşitsizlikleriyle mücadele yönündeki taahhütnameyi imzalayarak beyan ediyorlar.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x